Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja z jubileuszowych 30. targów Wiatr i Woda w Warszawie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-04-25 16:27:06
jachty, polish-yachts.com, motorboats, jachty i łodzie, dobra luksusowe, targi, wiatr i woda, branżowy program promocji, łodzie motorowe, mega jachty, briefing prasowy

W Warszawie w dniach 8-11 marca 2018 r. odbyła się jubileuszowa 30. edycja targów Wiatr i Woda. Liczni odwiedzający tradycyjnie mieli okazję zapoznać się z produktami ponad 450 firm, w tym dużej grupy członków Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - POLSKIE JACHTY. Jak co roku również Prezes Izby Sebastian Nietupski wziął udział w uroczystym otwarciu targów na scenie głównej, a członkowie naszej Izby znaleźli się pośród nagrodzonych w konkursach Jacht Roku w Polsce, Jachtowy Produkt Roku a także Gwóźdź targów Wiatr i Woda - laureatom serdecznie gratulujemy.

Fot.: www.polboat.eu

 

Jubileuszowe targi Wiatr i Woda obfitowały w wydarzenia związane z przemysłem jachtowym. Na scenie głównej odbywały się spotkania z wybitnymi osobami, które znacząco przyczyniły się do rozwoju naszej branży. Andrzej Janowski ze stoczni Janmor - były Prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, Piotr Kot z Delphia Yachts Kot, Tadeusz Wojtowicz z Sail Service, a także Jacek Oryl i Philip Scott - członkowie Zarządu Izby reprezentujący organizatora targów firmę Yacht Expo opowiadali jak przez ostatnie 30 lat zmieniała się rzeczywistość związana z przemysłem jachtowym. Dodatkowo drugiego dnia targów odbyła się specjalna edycja Marine Industry Forum, imprezy kierowanej do profesjonalistów, zaplanowanej w pełnym kształcie na październik tego roku przy okazji targów Wiatr i Woda w Katowicach. Podczas MIF w Warszawie przedstawiciele branży mieli okazję zapoznać się z tematyką druku 3D w produkcji jachtów i łodzi a także konsekwencjami i zagrożeniami, wynikającymi ze zmian regulacji prawnych dotyczących zatrudniania obcokrajowców w Polsce oraz wprowadzenia Prawa Wodnego.

 

Fot.: www.polboat.eu

 

Przedstawiciele Izby przygotowali 3 eventy:

 

1. Spotkanie ze studentami Politechniki Gdańskiej - Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

W czwartek 8 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Izby ze studentami PG WOiO, wynikające z porozumienia zawartego kilka lat temu pomiędzy władzami Izby i gdańskiej placówki naukowej. Jak co roku studenci mieli możliwość zapoznania się z ofertą wystawców oraz poruszenia kwestii praktyk i staży studenckich. Chęć współpracy ze studentami Politechniki Gdańskiej - m.in. przy realizacji prac dyplomowych - wykazały takie firmy jak: Delphia Yachts, Ostróda Yacht, Balt Yacht, Model Art, Galeon, Northman, TechnoMarine, Sail Service oraz Kotniz.

 

Fot.: www.polboat.eu
 

2. Wręczenie nagród Izby za Najlepszy produkt wystawiony na targach w 3 kategoriach: Najlepsza Łódź Żaglowa, Najlepsza Łódz Motorowa, Najlepszy Wyrób.

Tego samego dnia podczas uroczystego bankietu dla wystawców, który miał miejsce w Pałacu Prymasowskim zostały wręczone nagrody Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

 

W kategorii Najlepszy Jacht Żaglowy:

Nominacje otrzymali:

  • Caravela 950 - zgłoszony przez Caravela Boatbuilders
  • Cobra 38 - zgłoszony przez stocznię Cobra Yachts

Nagrodę otrzymał jacht COBRA 38 - zgłoszony przez stocznię Cobra Yachts.

 

W kategorii Najlepsza Łódź Motorowa:

Nominacje otrzymali:

  • Delphia BluEscape 1200 - zgłoszony przez Delphia Yacht Kot
  • Parker Monaco 110 - zgłoszony przez Parker Poland
  • Ocean Master estee 605 S - zgłoszony przez Admiral Dystrybucja

Nagrodę otrzymał PARKER MONACO 110 - zgłoszony przez Parker Poland.

 

W kategorii Najlepszy Wyrób:

Nominacje otrzymali:

  • Żyro stabilizator Seakeeper - zgłoszony przez firmę Marine Works
  • Ster strumieniowy Bow Pro - zgłoszony przez firmę Vetus Poland
  • Elastyczny stoper fałowy Constrictor - zgłoszony przez Sail Service

Nagrodę otrzymał - ŻYRO STABILIZATOR SEAKEEPER - zgłoszony przez firmę Marine Works.

 

Na zakończenie wręczania nagród Izby, Prezes Sebastian Nietupski wręczył specjalną statuetkę Jackowi Orylowi i Philipowi Scottowi reprezentującym firmę Yacht Expo z okazji wspaniałego jubileuszu 30-lecia targów Wiatr i Woda.

 

3. Konferencja Izby dot. Branżowego Programu Promocji.

 

 

Drugiego dnia targów, w piątek 9 marca o godz. 10:30, w sali konferencyjnej, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zorganizowała konferencję poświęconą Programowi BRAND, który ma promować m.in. branżę łodzi i jachtów w latach 2018-2019 na perspektywicznych rynkach zagranicznych (zwłaszcza pozaunijnych). W trakcie spotkania sekretarz generalny Izby Michał Bąk oraz z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości Robert Zawadzki, odpowiedzialny w PAIH za realizację branżowych programów wsparcia, opowiedzieli o szczegółowych działaniach jakie są zaplanowane. Tworzenie stoisk narodowych na najważniejszych targach (Dusseldorf, Miami, Dubaj, Sydney, Amsterdam, Oslo, Paryż), z których przestrzeni mogą swobodnie korzystać polscy przedsiębiorcy, przygotowanie filmów promujących produkty przemysłu jachtowego, aktywność w mediach zagranicznych czy organizacja misji przyjazdowych dla zagranicznych dziennikarzy i kontrahentów to główne założenia programu promocji. Do tego warto dodać, że w dalszym ciągu możliwe jest indywidualne dofinansowanie dla firm. Kolejna tura przyjmowania wniosków w Go To Brand ruszyła 4 kwietnia (szczegóły na stronie PARP).

 

 

Źródło tekstu: www.polboat.eu

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kooperacja TBZ dentysta

Kooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentysta vKooperacja TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Statki i łodzie, Zboża Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert