Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie łodzie hitem eksportowym: Jakość, ludzie i technologie decydują o sukcesie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-06-20 10:38:15
jachty i łodzie, łodzie, eksport, jachty żaglowe, jachty motorowodne, polska izba przemysłu jachtowego i sportów wodnych

Produkowane w Polsce jachty żaglowe i motorowodne wśród klientów końcowych są doceniane na cały świecie przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania. Tabliczka "Made in Poland" umieszczona na łodzi to synonim jakości.

O tym, dlaczego za granicą chcą kupować nasze produkty oraz dlaczego zagraniczne firmy przenoszą produkcję do Polski w rozmowie z portalem money.pl opowiada Michał Bąk, sekretarz generalny Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych.

 

Fot. Michał Bąk, sekretarz generalny Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

 

- Dziś to inni kopiują pewne rozwiązania od nas. To my dyktujemy trendy w produkcji - mówi Michał Bąk, sekretarz generalny Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych. - W 2017 r. wartość eksportu łodzi i jachtów produkowanych w kraju wyniosła 484 mln euro.

 

- Polskie łodzie i jachty są hitem eksportowym. Najwięcej w Polsce jest małych przedsiębiorstw specjalizujących się w budowie jednostek zarówno motorowych, jak i żaglowych - i cały czas powstają kolejne. Z roku na rok nasz sprzęt ceniony jest coraz bardziej - dodaje Michał Bąk.

 

Całość tekstu dostępna jest pod linkiem.

 

Źródło: money.pl