Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu3. edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-05 08:33:07
targi, katowice, polska, wiatr i woda, targi sportów wodnych i rekreacji, łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, sprzęt żeglarski, sprzęt motorowodny, marine industry forum, b2b, przemysł jachtowy, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2018

W dniach 12-14 października 2018 roku w Katowicach odbędzie się trzecia edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Luksusowe łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny można będzie podziwiać w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w sercu Katowic.

Organizowane w Katowicach Targi WIATR i WODA kontynuują tradycje odbywającej się od blisko 30 lat warszawskiej edycji Targów - największej i najstarszej w Polsce imprezy wystawienniczej branży sportów wodnych i rekreacji oraz liczącym się wydarzeniem na świecie.

 

Śląskie Targi WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców, także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących: wykładów, prelekcji, rozmów z mistrzami sportów wodnych i podróżnikami oraz nominacji, nagród i wyróżnień. Już w piątek, 12 października Redakcja magazynu "Wiosło" zaprosi miłośników kajakarstwa na spotkanie anonsujące wyprawę kajakową "OLENIOK 2019" śladami Aleksandra Czekanowskiego. Gościem magazynu "Wiatr" będzie Krystian Szypka, który opowie o bezpieczeństwie uczestników morskich regat - na podstawie doświadczeń uczestnika atlantyckiego wyścigu OSTAR i organizatora bałtyckich regat samotników Bitwa o Gotland - Delphia Challenge.

 

Wśród weekendowych propozycji programowych Redakcji magazynu "Żagle" znajdzie się spotkanie z Rafałem Moszczyńskim o przygotowaniach do samotnej wyprawy non stop dookoła świata w 40. rocznicę słynnego rejsu Henryka Jaskuły na "Darze Przemyśla". Prócz tego Szymon Kuczyński opowie o samotnym rejsie non stop dookoła świata i o wokółziemskiej wyprawie Joanny Pajkowskiej wokół trzech groźnych Przylądków. Ponadto Maciej Cylupa organizator i pomysłodawca CARBONÓW zaprezentuje laureatów pierwszej edycji Śląskich Nagród Żeglarskich. Można będzie także wziąć udział w spotkaniu z Jerzym Radomskim - kapitanem legendarnego jachtu "Czarny Diament", laureatem CARBONÓW 2018 i kapitanem Arkadiuszem Wąsikiem z Fundacji "Czarny Diament" im. Kapitana Jerzego Radomskiego. W programie Targów znalazła się również rozmowa z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim o żegludze oceanicznej.

 

Śląskie Targi WIATR i WODA to także nominacje, wyróżnienia i nagrody. Redakcja magazynu "Żagle" wręczy w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA - prestiżowe nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się na Targach innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością. Nagroda Gwóźdź Targów WIATR i WODA przyznawana jest od blisko ćwierć wieku na Targach w Warszawie, a od 2016 roku otrzymują ją także najlepsze produkty prezentowane w Katowicach. Redakcja ogłosi również nominacje w Konkursie "Jachtowy Produkt Roku", organizowanym pod patronatem firmy KOTNIZ. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych produktów, dostępnych na polskim rynku. Beneficjentami będą wszyscy wodniacy, dla których nominacje i nagrody mogą być cenną podpowiedzią przy dokonywaniu wyboru osprzętu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania sportów wodnych.

 

 

Tegorocznym Śląskim Targom WIATR i WODA w dniach 12-13 października br. towarzyszy Marine Industry Forum, jedyne tego typu w Polsce wydarzenie B2B, skierowane do przedstawicieli przemysłu jachtowego. Katowice są Miastem Współgospodarzem Marine Industry Forum.

 

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są autonomiczne jednostki pływające - nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym. Goście specjalni Forum z kraju i zagranicy postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy polski przemysł jachtowy może produkować jednostki bezzałogowe. Kolejnym zagadnieniem poruszanym podczas Marine Industry Forum 2018 w Katowicach będą najnowsze kierunki w systemach zasilania jachtów i łodzi. Udział w Forum możliwy jest po dokonaniu rejestracji. Partnerem Marine Industry Forum jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

 

Wśród prelegentów jest również Wojciech Nowicki, Project Manager Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu SA. Zaprezentuje on założenia projektu Brand - programu wsparcia przedsiębiorstw z sektora MŚP, realizowanego przez PAIH S.A.

 

Kiedy na Targi?

3. edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach trwać będzie 3 dni - od 12 do 14 października 2018 roku. Targi czynne będą:

  • 12 października, w godz. 10.00-18.00
  • 13 października, w godz. 10.00-18.00
  • 14 października, w godz. 10.00-16.00

 

Piątek, 12 października br. jest dniem wolnego wstępu na Targi dla wszystkich odwiedzających.

 

Zasady wstępu w pozostałe dni targowe

W dniach 13 i 14 października wstęp na 3. Śląskie Targi WIATR i WODA jest biletowany.

 

Źródło: Materiały organizatora

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kooperacja TBZ dentysta

Kooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentysta vKooperacja TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Statki i łodzie, Zboża Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert