Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkania biznesowe w Norwegii dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-04-24 16:31:44
spotkania biznesowe, giełda kooperacyjna, konferencja, ålesund, alesund, norwegia, branża morska, wykorzystanie wody, ochrona wód, blue technologies, granty norweskie, przemysł morski, przemysł portowy, turystyka, biotechnologie, ochrona środowiska, zielona energetyka, spotkania b2b, networking, polska agencja rozwoju przedsiębiorczości, parp

Działasz w branży związanej z wykorzystaniem lub ochroną wód morskich lub śródlądowych i szukasz partnera biznesowego? Będziesz potrzebować dodatkowych funduszy na realizację swojego projektu? Giełda kooperacyjna w Norwegii pomoże Ci wykonać pierwszy krok. Nawiąż współpracę z norweskim partnerem i zwiększ swoje szanse na uzyskanie dotacji nawet do 8 000 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji, które obędą się 22 maja 2019 roku w miejscowości Ålesund położonej na fiordzie na południu Norwegii - jednym z głównych ośrodków gospodarczych i naukowych branży morskiej w tym kraju.

 

Dla kogo przeznaczone są spotkania?

Dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód (blue technologies), w szczególności dla zainteresowanych uzyskaniem dotacji z programu Grantów Norweskich, w tym w:

 • przemyśle morskim, portowym,
 • turystyce,
 • biotechnologiach opartych o zasoby morskie,
 • technologiach ochrony środowiska mających zastosowanie do wód morskich i śródlądowych,
 • technologiach związanych z "zieloną" energetyką.

 

Koszty

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszących jej wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

 

Uczestnikom przysługuje:

 • Wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
 • Indywidualny harmonogram spotkań,
 • Możliwość odbycia wizyty w nowoczesnym Norwegian Maritime Competence Center po zakończeniu spotkań b2b,
 • Udział w branżowym wydarzeniu networkingowym (z poczęstunkiem) w przeddzień giełdy kooperacyjnej, tj. 21 maja w godz. 18.00-21.30 - polecamy wykorzystanie tej nieformalnej okazji do nawiązywania kontaktów i prowadzenia dłuższych rozmów biznesowych,
 • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
 • Poczęstunek (lunch) w dniu organizacji giełdy kooperacyjnej.

 

Jak to działa?

 • Uczestnicy opisują krótko potencjalny projekt grantowy oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego w formularzu rejestracyjnym on-line. Treść formularza podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów;
 • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
 • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
 • 22 maja 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

 

Granty Norweskie

PARP ogłosi w drugiej połowie 2019 r. konkursy grantowe w ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje" na lata 2014-2021. Planowane jest m.in. wsparcie dla opracowania i wprowadzania innowacji produktowych lub procesowych w obszarze wód morskich i śródlądowych oraz ich bezpośredniego otoczenia. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

 

Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim, dlatego zachęcamy do udziału w giełdzie kooperacyjnej firmy, które współpracują już z Norwegią lub mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z podmiotem norweskim. Spotkania b2b są najlepszą okazją do poznania partnerów z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na przedstawienie się wielu potencjalnym partnerom biznesowym w jednym miejscu i czasie.

 

Zarejestruj się już dzisiaj

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie, na której znajduje się także program imprezy.

 

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.

 

Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: sylwia_banaszkiewicz@parp.gov.pl, telefon: 22 432 82 97

 

Organizatorami są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway.

 

Źródło: parp.gov.pl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kooperacja TBZ dentysta

Kooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentysta vKooperacja TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Statki i łodzie, Zboża Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert